Dostupni linkovi

Nogometaši Brazila u polufinalu SP

Nogometna reprezentacija Brazila plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Peterostruki svjetski prvaci su u četvrtfinalu u Fortalezi pobijedili Kolumbiju sa 2:1. Golove za Brazil postigli su Thiago Silva u 7. i David Luiz u 69. minuti, a strijelac jedinog pogotka za Kolumbiju bio je James Rodriguez u 80. minuti iz penala.

Nogometaši Brazila odigrali su najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva i nanijeli Kolumbiji prvi poraz.

Istovremeno, najbolji igrač Brazila Neymar napustio je četvrtfinalni duel protiv Kolumbije u finišu zbog frakture pršljena i propustiće ostatak turnira. Njega je povrijedio Zuniga udarcem koljenom u leđa u finišu ovog meča.

Brazil će u polufinalu 8. jula u Belo Horizonteu igrati s reprezentacijom Njemačke, koja je u prvom četvrtfinalnom meču pobijedila Francusku s 1:0.

U preostala dva četvrtfinalna meča u subotu igraju Argentina - Belgija (18.00 sati) i Holandija - Kostarika (22.00 sati).