Dostupni linkovi

SP u Kataru: Hrvatska i Makedonija slavile, BiH prvi poraz

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugoj utakmici B-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru u subotu je nakon prvih 30 minuta vodila protiv Austrije s 12:11.

Oba tima su u prvom dijelu utakmice postigla mali broj golova. Nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu glasio je 3:3.

U nastavku susreta igralo se gol za gol, a BiH je do prvog vodstva došla u 18 minutu. Nešto bolja igra u drugom dijelu poluvremena donijela je u 25. minutu dva gola prednosti bh. rukometašima.

Nekoliko grešaka bh. tima iskoristili su Austrijanci za smanjenje rezultatskog deficita. Konačan rezultat je 23:21 za Austrijance.

Selekcija Makedonija je nakon uvjerljive pobjede nad Tunisom u petak, u subotu rezultatom 33:31 porazila selekciju Irana.

Hrvatski rukometaši u subotu su porazili afričkog viceprvaka u rukometu, selekciju Tunisa rezultatom 28:25.